Egy férfi elmegy a dietetikushoz.
– Doktornő, szeretnék lefogyni, de valahogy mindig elbukom.
– Nézzük meg együtt a napi rutinját! Mit szokott reggelizni?
– Hát… egy kis pirítóst.
– Rendben. És mellé? – Egy kis rántottát.
– Értem. És még?
– Egy kis szalonnát.
– Mennyit jelent az, hogy „kis”?
– Hát… amennyi épp nem fér el a tányéron.
A doktornő sóhajt.
– És mit iszik hozzá?
– Diétás kólát!
– Miért pont azt?
– Hogy ellensúlyozza a többit.
A doktornő felír valamit a papírra.
– Na, ez itt egy edzésterv.
– Edzésterv?
– Igen. Minden nap fél óra séta.
– Rendben, meg is van!
– Már elkezdte?
– Igen! A hűtő és a kanapé között.
– De az nem séta!
– Dehogynem! Néha még sprint is, ha hallom, hogy jön a feleségem!